| BuffaloSoldier a întrebat:

Sunt baiat, am 15 ani si in ultima saptamana am fumat mai mult, fumam doar ocazional si simt o durere sub marul lui adam cand respir. E din cauza tigarilor? E grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Cancer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca e grav, poate ai cancer, daca te lasi acum poate o sa traiesti

| eckblume a răspuns:

Probabil da, fumul de tigara e periculos pentru plamani. Va fi grav pentru sanatatea ta deoarece ai abia 15 ani. Ti se va schimba vocea din cauza tigarilor. Chiar daca nu te poti lasa, incearca sa iti cumperi niste plasturi de la farmacie sau altceva care sa reduca dorinta de a fuma. Esti tanar si daca fumezi doar ca sa fii cool in fata prietenilor nu te va ajuta. mai tarziu poate vei avea probleme de sanatate. Fumatul in exces dauneaza, mai ales celor de varsta ta.
Afla mai multe de aici: http://www.sfatulmedicului.ro/......arai_11460

| Edmonds2342 a răspuns:

Pe bune? laughing tu ce crezi?

| CosminFlo a răspuns:

Nu inteleg oamenii de tipul tau. Platiti pentru a va distruge sanatatea, dar tot voi va plangeti si puneti intrebari ca "de ce"

| TheMadKing a răspuns:

Frate esti tanar nu are rost sa ajungi 40 de ani si sa te usuci recomand sa faci sport gasesti o sala in orice oras decat sa arunci banii pe tigari mai bine iti iese sa platesti pentru corpul tau cand vei vedea cum a evoluat corpul nu cred ca vei mai dori sa fumezi

| RpxOnAir a răspuns:

Mai ai un an de trait e clar. Vedeti ca va fac rau tigarile si tot fumati

| Bettybeatrice1919 a răspuns:

Nu, *** se datoreaza faptulul ca fumezi PREA mult. Mai rareste si tu tigatile si va fi mai binelaughing)