| useremi28032021 a întrebat:

Salutare, Este grav dacă am o durere în piept atunci când respir simt ca o înțepătură oare din ce cauză e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de mai multi factori: daca ai reflux gastric, daca ai probleme cu inima, daca ai cev ala plamani samd.

Un consult medical ar fi cel mai indicat sa-ti spuna medicul ce ai.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca asta se intampla de mai mult timp, atunci da, poti spune ca e grav daca nu ai fost la medic.

| Celdrept a răspuns:

Fumezi mult? Bei cola in exces? Daca da atunci astea sunt cauzele, dar pot fi mai multe, un medic specialist știe, cu ghicitoarea nu merge

| useremi28032021 explică (pentru Celdrept):

Nu prea beau cola Pepsi și nu fumez nici măcar un pachet de țigări la zi

| Cherciumihai a răspuns:

Nu sunt medic, dar durerea în piept poate avea mai multe cauze posibile, cum ar fi probleme respiratorii, musculare sau chiar anxietate. Este important să consulți un medic pentru a evalua și determina cauza exactă a durerii tale în piept. Nu pot oferi un diagnostic sau un tratament adecvat, deci este recomandat să cauți sfat medical profesionist pentru a-ți rezolva această problemă.