| anonim_4396 a întrebat:

Sunt constipata si mama vrea sa imi bage supozitoare cu glicerina, dar eu nu vreau deoarece ma ustura! Cum sa ii spun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Incearca microclismele, sunt mult mai blande cu intestinul

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exact cum ne-ai spus si noua.
Si pentru constipatie este foarte bun ceaiul de crusin, am folosit si eu de cateva ori.

| darrio2007 a răspuns:

Cum ai spus si aici. Dar eu zic sa o lasi sa faca asta. Nu-ti vrea raul. Are experienta de viata mai multa decat tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cum ne ai zis noua zi și ei

| elena97890 a răspuns:

Cum ai zis aici: mama ma ustura in rect daca imi pui de alea si gata ce mare filozofie