| Cătălinabfbbb a întrebat:

BUNA. Sunt Cata, vreau sa va spun ca de 4-5 zile am febra, am 11 ani. Mama spune ca trebuie sa imi bage 4 supozitoare unul dimineata, dupa amiaza, noaptea si inca o data. Ma doare foarte rau, exista vreo metoda? Mama mi-a zis ca daca nu stau cuminte il cheama pe tata sa mi l bage el

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Exista tot felul de antipiretice pentru copii, mama ta trebuie sa mearga la farmacie si sa intrebe, cu supozitorul nu rezolva nimic. Dar mai important decat tratamentul febrei este sa descoperi de ce ai febra, poate ai o infectie pe undeva, aia trebuie tratata, sau altceva. Cel mai bine ii spui mamei tale sa mergeti la medic, el o sa stie cel mai bine ce trebuie sa iei si ce ai.

| BlackListed a răspuns:

Eu cand am febra mare iau algocalmin fiola, in maxim 10 min imi scade febra. Spune-i mamei tale despre asta si explica-i ca supozitoarele te deranjeaza