| dinozaurulajutator a întrebat:

Buna,sunt fata, am 18 ani si de cativa ani..nu stiu daca este normal sau nu dar am niste secretii vaginale, le pot numi asa, dar mi se par foarte abundente si nu stiu daca este normal. Daca nu port tampon din acela de zi mi se murdareste lenjeria groaznic..cateodata ramane si patata.Nu am avut contact sexual, iar la ginecolog nu vreau sa merg, nu iau in calcul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă secreția este alb-transparentă, chiar dacă este mai bogată cantitativ, nu cred că este vreun motiv de îngrijorare...dar dacă prezintă o culoare dubioasă și un miros neplăcut, trebuie să iei în calcul o vizită la ginecolog. Sănătatea ta e pe primul loc.