| iepuras_6311 a întrebat:

Buna,,, va rog sa imi dati si mie un sfat...am niste secretii vaginale destul de abundente(de multe ori simt ca curge destul de tare si mult)...cum as putea sa scap de ele fara sa merg la ginecolog? astept un raspuns va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti scapa de ele fara sa mergi la ginecolog. Le rabzi pana te hotarasti sa mergi la medic. Important este ca daca ai o infectie, ea se va agrava pe zi ce trece si cu cat intarzii mai mult, cu atat tratamentul va fi mai lung si mai dificil si riscul de a ramane cu sechele va fi mai mare.

3 răspunsuri:
| FunKyPunKyGirl a răspuns:

Eu am 11 ani si n-am menstruatie si am niste secretii alb-galbui si aim zis mamei mi-a zis ca e normal si ca si ea are...stai linistita! dar daca vrei du-te la medic

| Becca18 a răspuns:

Pai.mai intai cati ani ai? ca si eu am...am intrebat colegele mele si mi-au spus ca si ele au si se pare ca este un semn ca-ti va veni ciclu:dnaspabig grin

| iepuras_6311 explică:

Am 23 de ani dar la mine nu e semn ca imi vine ciclu la mine se intampla tot timpul