| girl2009 a întrebat:

Sunt fată. De vreo 3 zile, îmi curge din vagin un lichid maro deschis. Ce se întâmplă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| morfeo a răspuns:

Yaaak

| girl2009 explică (pentru morfeo):

Dacă nu îți place întrebarea, ieși de pe ea și nu răspunde.

| whatisthis19 a răspuns (pentru morfeo):

Taci din gura dacă nu știi, copil de 9 ani.

| morfeo a răspuns (pentru whatisthis19):

Mosule, vezi-ti de treaba. Eu nu raspund niciodata la intrebari d-astea si totusi imi apar ampulea in feed

| whatisthis19 a răspuns (pentru morfeo):

Vezi ca am cautat cocalarul româniei și m-a dat la tine laughing

| morfeo a răspuns (pentru whatisthis19):

Cum asa? La 13 ani ai tai nu stii ce-i ala un cocalar, stai cuminte. Cauta in dex

| whatisthis19 a răspuns (pentru morfeo):

Dacă ar exista țara proștilor tu ai fi capitala laughing

| whatisthis19 a răspuns:

Inseamna ca iti vine ciclu menstrual

| AncaMariaq27272 a răspuns:

Poate fii început de menstruație..asta se poate întâmpla la început de menstruație sau sfârșit... daca persista mai multe zile, mergi la un ginecolog!

| pisica12373737 a răspuns:

M ar ajuta varsta ta. Dar in general poate fi asta inaintea menstruatiei sau efectiv o secretie vaginala. Nu te speria, e normal. Recomand sa i spui mamei tale sau unei prietene pentru ajutor daca nu stii lucruri despre pubertate si/sau menstruatie.

| girl2009 explică (pentru pisica12373737):

Am 11 ani. Am uitat să menționez în întrebare.

| pisica12373737 a răspuns (pentru girl2009):

Atunci, din punctul asta depinde de corpul tau. Ex: esti slaba, grasuta sau intre slaba si grasuta. Oricum nu te speria, orice daca se intampla imi dai mesaj aici. Iti recomand sa utilizezi tampoane zilnice pana la menstruatie.

| girl2009 explică (pentru pisica12373737):

Sunt grasă...