| Giulia45 a întrebat:

Buna,sunt fata si am 15 ani ..in ultima vreme ma doare capul si sunt mai mereu nervoasa,nu stiu ce sa fac cateva sfaturi poate m-ar ajuta, va multumesc anticipat. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cap defect, se merita reparat, mergi la medic.

| Danysan a răspuns:

Posibila Raceala la Nivelu Sinusurilor.Sau o Infectie mai Grava.Mergi la Medic pentru a vedea care e Problema.Ai avut contact sexual Neprotejat pentru ca daca e asa nu prea e oki. Daca raspunsul e Negativ mergi la Medic pentru ca e doar o Simpla Raceala sau e Posibil sa fie de la Schimbarile de care au loc acum afara. Vremea adeventi destul de Fluctuanta si multi se resimt.Pot sa mai adaug ca e Posibil sa ai tu in Organism anumite schimbari care apar odata cu Varsta.O durere de cap te anunta ca ceva nu e oki in Organism.

| zaratu a răspuns:

Te stresezi prea mult, ai ceva pe suflet ce te nelinisteste, treci ai trecut cumva printr-o depresie cumplita

| chyccorita a răspuns:

Mergi la medic, durerile de cap frecvente nu sunt bune.Se pot agrava.

| Iuliiaa a răspuns:

Eu cred ca e doar din cauza stresului, si eu patesc la fel. relaxeaza-te, bea ceaiuri, fa bai lungi si fierbinti, nu mai pune la suflet orice, nu mai lasa totul sa te afecteze, ignora si o sa vezi ca starile de nervi nu o sa mai apara asa des. dar, totusi, daca durerile de cap nu se opresc, iti recomand sa vizitezi un medic, se pot agrava...

| Sleepybeautyisawake a răspuns:

Poate nu dormi bine nu te hidratezi bine sau poate esti racita in orice caz daca persista mai mult mergi la medic.e posibil sa fie si de la vreme depinde de mai multe chestii