| Effyyyy a întrebat:

In ultima vreme ma simt trista. si nervoasa... sfaturi plz Funda cele mai multe

2 răspunsuri:
| Tedoraaa a răspuns:

Uhmm, ar trebui sa vb deschis cu prietena ta cea mai buna, sau cu mama ta daca ai probleme, eu cand sunt trista ma duc la o prietena de-a mea cu care ma vad mai rar din cauza programului, si vb cu ea despre orice fara inhibatii, jucam carti ne uitam la comedii si ma simt mai bine, sau poti sa te duci la cinema la o comedie cu niste prieteni(mai multi, de preferat fete) si sa te indopi cu nachos

| szomna a răspuns:

Ar trebui in primul rand sa descoperi care e cauza... oricare ar fi ea ca sa mai uiti de tristete o idee foarte buna ar fi sa te axezi pe un sport, sa citesti, sa iesi in oras si sa vorbesti cu o persoana in care ai incredere si de preferat o persoana mai matura.nu sta inchisa in casa, socializeaza, o sa te simti mai bine. sper ca ti-am fost de ajutor.