| Alinaalian1234 a întrebat:

Sunt fata si de ceva timp am inceput sa urinez greu. Beau un pahar de apa dimineata ( ora 9 ) si reusesc sa il elimin pe la ora 16. Ce as putea face?
FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Bea 2l-2, 5 l de apa pe zi si vei urina.

| danielaxyz a răspuns:

Poti sa incerci Renostim, e o tinctura de la plafar care iti regleaza rinichii

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca bei asa putin apa ce ai vrea sa urinezi? crezi ca paharul ala de apa bagat in tine trebuie sa iasa imediat sau cum? celulele din corpul tau nu trebuie sa se hidrateze si ele. Te ai uitat la tv cand apare anuntul ala si spune ca trebuie sa bei minim 2 litri de apa pe zi?

| Delicacy a răspuns:

Ar trebui sa te hidratezi mai mult.Mananca mai multe fructe(pepene de preferabil, mai ales in perioada aceasta) si alimente lichide(supe, spre exemplu).

| ZeroBarat1 a răspuns:

Depinde poate de mancare,ce mananci,depinde de tine,incearca sa mananci supe si m-ai ales fructe multe,zemoase,de ex acum ca e vara, mananca mult pepene, ajuta rinichii, curata sistemul digestiv, si astfel se curata si urina si plus ca elimini toxinele cu lebenita, ceaowinking