| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare mai prosteasca dar as vrea totusi sa aflu raspunsul. Sa zicem urmatorul lucru : Imi vine sa urinez, ma duc spre baie iar spre baie ma opresc in bucatarie si beau un pahar cu apa. Cand o sa ma urinez, acel pahar baut ultima data cu apa o sa fie in urina? Sau inca nu a avut timp sa ajunga?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Apa ingerata/bauta din ultimul pahar folosit, pentru a ajunge in vezica urinara trebuie sa parcurga un drum destul de lung prin intregul organism. Cel mai probabil apa amintita va trece prin sange si rinichi de unde ajunge in vezica urinara sub forma de urina, dupa trecerea a circa 8-12 ore. Sanatate!

| Sofer a răspuns:

Nu avea cand sa ajunga. Golesti ce ai in rezervor si mai tarziu iti vine iar sa il golesti.

| Goete a răspuns:

Tu ce crezi, ca esti o țeavă?

| Username272 a răspuns:

Imposibillaughing

| Itsarandomdumbgurl a răspuns:

Dar de ce e întrebarea asta la acestă categorie i wanna know

| Goete a răspuns (pentru Itsarandomdumbgurl):

"i" se scrie ABSOLUT in toate situatiile cu majuscula, daca rot insisti sa faci pe desteptul/desteapta