| Leosaandreeea a întrebat:

Buna, Sunt fata si ma confrunt de o luna si ceva cu bubite mici si roseata in zona intima. Cateodata am observat cand faceam pipi niste particule albe, pe fund am niste bubite care nu ma manaca, nu mi-a venit menstruatia! Nu am avut acte se@xuale!
Sunt minora!
Va rog sa ma ajutati cu ceva tratament acasa pentru ca nu vreau sa ii spun mamei.
Eu cand merg la scoala port 2-3 perechi de pantaloni si stau 6 ore pe scaun si nu ma ridic.
Mi-au aparut fix dupa ce a început scoala.Va rog sa ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie mama ta sa te duca la medicul alergolog sa iti dea tratament ce varsta ai?

| Ilovedinero a răspuns:

In primul rand vezi daca te-ai epilat si cu ce.Rareste perechiile de pantaloni, mai bine ia-ti una mai groasa, si ai grija la materialele lenjeriei intime, s-ar putea sa ai alergie. Daca nu ti-ai inceput viata sexuala cel mai probabil este de la numarul prea mare de materiale pe care le porti. Spala-te de 2 ori pe si cu apa rece si foloseste un sapun cu un ph mic si putini sulfanti, poti si sa aplici seara inainte de culcare compresa cu apa rece.Din nou: Atentie la materialele din care lengeria este facuta, am eu o experienta extraneplacuta

| Leosaandreeea explică (pentru Ilovedinero):

Daca pun spirit pe bubite cu un betisor nu se trag, bubitele din zona intima

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Leosaandreeea):

Nu pune spirt, vorbeste cu mama ta sa te duca la medic nu lua de capul tau pastile sau alte prostii ca mai rau faci

| Ilovedinero a răspuns (pentru Leosaandreeea):

Nu, ph-ul pielii din zona intima este foarte crescut, apa rece si curata.in niciun caz spirt, dezinfectant, sau alte prostii.Nici gelul de dus nu trebuie sa fie aspru, trebuie sa fie foarte bland cu pielea

| Darius50boss a răspuns:

Mergi la medic