| Armiilias a întrebat:

Buna, sunt gravida in 8 luni si am candidoza. Am fost la medic, acum fac un tratament cu ovule am început de 5 zile dar am avut un contact sexual neprotejat fără sa își dea drumul. Credeți ca s-a întâmplat ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Alex0075 a răspuns:

Pe privat? sunt doctor

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Atata timp cat si partenerul face tratament, o sa fie in regula. Daca nu, e posibil sa te fi reinfectat

| zăGhost a răspuns:

Ovulele nu au nimic de a face cu sexul, cata vreme e vorba de cel neprotejat. Afecteaza doar latexul, dar nu e cazul aici. Daca intrebai daca poti sa iei din nou infectia... se poate, daca el o are. Ideea e sa continui tratamentul cat ti-a zis medicul si eventual repeti apoi testul pentru candidoza.