| MIDnightMoon a întrebat:

Sunt pe Yaz (anticoncepțional) de câteva luni, le respect religios, niciodată nu am întârziat cu pastilele. Am întreținut relații sexuale la o săptămâna după "ovulație". Fără prezervativ si fără ca el sa se fi terminat in mine. Am avut stres recent de asemenea. Ciclul trebuia sa îmi vină ieri si încă nu mi-a venit. Am niște crampe de dimineață, sunt crampe menstruale, pentru ca le recunosc, dar încă nu a apărut sângele, mentionez ca si luna trecută mi-a venit ciclul cu 1 zi mai târziu. Sunt însărcinată? Sugestii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu. nu esti insarcinata, probabil luna trecuta s-a schimbat ziua aparitiei sangerarii si ea se va pastra asa (cu o zi intarziere)

| Satango a răspuns:

Fă un test de sarcină.

| AlexandruPaulescu a răspuns:

Nu esti, stai linistita! de obicei anticonceptionalele au efectul de a intarzia ciclul/ modifica perioada de menstruatie. Si ca informatie, sa stii ca la unele persoane (femei desigur tongue ) pot ramane insarcinate si sa le vina ciclul! Stiu asta si din exp. proprie, adica prietena mea a ramas insarcinata cu toate ca i-avenit ciclul.
Hai nu fi ngrijorata, bafta in continuarewinking