| NicollNikkyKv a întrebat:

Mi-a intarziat ciclul..trebuia sa imi vina acum 3 zile dar nu mi-a venit acum 4 zile m-a durut burta si credem ca imi v-a venii a 2 zii si ieri m-a durut putin burta dar tot nu mi-a venit? de cE?
nu am intretinut relatii sexuale si mentionez ca asta e a 4 oara cand imi vine, mi-a venit perioada aceea de curand...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Latinmoon a răspuns:

Buna!
In primul an este normal sa-ti vina nergulat nu-ti mai fa atatea griji!winking
Te pup! :*

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

O sa-ti vina ciclu stai linistita

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Înţeleg că eşti în PRIMUL an de ciclu menstrual.
Aşa că, NU ai de ce să te nelinişteşti!

În general, primele 5 menstruaţii întârzie ( uneori chiar şi 3-6 luni, depinde de vârstă ) - dar, cu timpul, cam în decurs de 1 an, se va "regla" cât de cât şi vei avea menstră aproape lunar.

Spre exemplu a 2-a menstruaţie poate întârzia cam 4-6 luni, apoi a 3-a poate veni cam după 3-4 luni, a 4-a cam după 2-3 luni, etc.

Se poate să fie aceeaşi situaţie şi în cazul tău.

NU ai de ce să te îngrijorezi, aceste dereglări hormonale sunt foarte FRECVENTE în primul an de ciclu menstrual.

Toate cele bune.

| s3my a răspuns:

Banuiesc ca esti mai micuta daca spui ca e a 4-a oara cand iti vine. Fetelor de varsta ta nu le vine super mega hiper extra regulat. El poate sa mai intarzie sau sa apara mai repede pana se regleaza cat de cat.

Mai mult, sunt tot felul de factori care influenteaza cateodata viteza cu care vine: medicamente, stari emotionale f f puternice, boli etc. Nu iti face griji. E normal.

| CoconetulFurios a răspuns:

Pe mine ma doare capul