| 123lalala a întrebat:

sunt putin cam ingrijorata. Aseara am fost pana la o pretena de-a mamei mele ( sanatoasa) si cand am venit inapoi am observat ca pe piciorul drept mi s-au facut foarte multe bubite rosii insa numai pe o parte.Pana azi mi s-au mai tras ( nu ma mananca) dar acum am observat ca mi s-au facut doua si pe burta si una pe ureche. sad oare am ceva? sau de la ce imi apar bubitele astea... poate fi de la caldura sau e ceva mai grav?
cel mai concret raspuns primeste funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori sunt cauzate de caldura, ori ai contactat o boala de piele.
Dar nu aveai cum sa o contactezi asa... dintr-o data.
Da-ti cu tinctura de bitter suedez pe acele bubite si se vor vindeca.

| andrw1929 a răspuns:

Acum depinde : 1)Da, poate fi si de la caldura
2) ai avut pojarhee hee
3)Mai bine ai lua legatura cu un doctor!
Toate cele bune!

| ONElena11 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la dermatolog sau macar la farmacie.

| 123lalala explică:

Si inca ceva: am 15 ani, dar nu stiu daca am avut "bolile alea de piele" varicela sau mai stiu eu cum.s-ar putea sa fie si asta? precizez: nu ma mananca!