| XSix a întrebat:

Buna, sunt un baiat de 18 ani si am o intrebare despre corpul meu.
Am observant ca am o foarte mica umflatura (cam cat un bob de orez poate chiar jumatate) pe testicul langa ceva ce pare a fi un tub (nu se observa din exterior se simte doar la atingere).
Eu sunt putin ingrijorat deoarece nu stiam ce este asa ca am facut cateva cautari si am observat pe unele desene biologice ca poate fi ceva ce se numeste "apendice testicular" insa nu sunt sigur.
Va rog frumos as mai dori parerea cuiva care ori a experimentat asta ori este din acest domeniu deoarece sunt chiar ingrijorat si as vrea sa stiu sigur ce este.(tin sa mentionez ca nu am avut contact sexual niciodata si ambii mei parinti sunt sanatosi.)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Posibil sa vie varicocel, mergi la un urolog

| maddog95 a răspuns:

Doare la atingere? Cel mai bine mergi la urolog sa se uite si ar fi recomandat la varsta aceasta sa iti faci o ecografie doppler a zonei

| XSix explică (pentru maddog95):

La simpla atingere nu. Daca apas suficient de tare doare putin.

| maddog95 a răspuns (pentru XSix):

Normal ca te doare daca apesi tarelaughing. Numa un medic si o ecografie (poate ai noroc si ti-o face o rezidenta dragutawinking...sau rezident... dupa gust, nu stiu)iti poate da un diagnostic cert, nu mai sta pe net ca numa te ingrozesti degeaba.

| XSix explică (pentru maddog95):

Ms. Poate ar trebui sa incerc sa nu ma mai panichez (ca incepusem putin).

| RobertMoon a răspuns:

Nu cuva e un punct de grasime de culoare alb galbuie?

| XSix explică (pentru RobertMoon):

Nu. Stiu la ce te referi dar asta e in interior efectiv pe testicul.