| Jigokunokishi a întrebat:

Acum cateva zile m-am epilat in zona intima si dupa cateva zile (nu stiu daca din cauza asta, poate am avut si nu mi-am dat seama) am observat o umflatura mica rosie pe partea dreapta aproape de testicul, la atingere simteam o usoara durere. Ar trebui sa ma ingrijoreze? Sunt baiat si am 16 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Este o leziune, sau poate o iritatie, extrem de usoara, care in doua zile probabil o sa treaca. Daca era in alta parte nici nu o observai.

| AirănMeidăn a răspuns:

Te-ai epilat?
cu epilatorul?

| Jigokunokishi explică (pentru AirănMeidăn):

Cu bic.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru Jigokunokishi):

Poate te-ai iritat sau ceva
adica asta e mai mult ca sigur, depinde acum daca s-a infectat sau nu
mai asteapta sa vezi cum evolueaza putin

| Jigokunokishi explică (pentru AirănMeidăn):

Mi se are ca a mai crescut un pic, dar seamana cu un cos. S-ar putea sa fie doar un cos in acea zona?

| AirănMeidăn a răspuns (pentru Jigokunokishi):

Tocmai dupa ce te-ai ras? nu prea stiu
am auzit ca dupa ce te razi pot aparea eczeme totusi

| TPUuser282828 a răspuns:

Poate e doar o piscatura de tanatar, poti sa te duci la medic, sau sa vezi daca se agraveaza sau trece. Nu cred ca e grav