| Individ a întrebat:

Buna,sunt virgina,dar deacum de 2 luni nu mai am ciclu menstrual...ma poate cineva ajuta,sa-mi spune ce poate fi asta? astept raspunsurile voastre

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| 23partyboy a răspuns:

Depinde ce varsta ai,in primul an ciclul menstrual poate sa nu fie regulat,iarasi daca esti "mai mare"pot fi alte cauze (chisturi ovariene etc).in fine nu vreau sa dau cu presupusu, nici nu are rost, dar cea mai buna optiune e sa consulti un ginecolog

| Individ explică (pentru 23partyboy):

Am 17 ani))si nu este prima oare cind mi se intimpla asa ceva

| DH01 a răspuns:

Ciclul menstrual nu vine regulat (de obicei).Nu are rost sa dau cu presupul,sa te sperii sau altceva, nici nu ai de ce, in majoritatea cazurilor e din cauza ca nu vine regulat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauzele pot fi multiple, de la schimbari in stilul de viata, pana la o banala raceala.In orice caz, ar fi bine sa faci o vizita la ginecolog, pentru a te asigura ca este totul in regula.Numai bine.

| vampireboy a răspuns:

Te duci la un medic ginecolog, ca doara nu o sa ramai gravida cu duhul sfant daca spui ca esti virgina