| karlittaa a întrebat:

Buna T.P.U.Am si eu o intrebare.Sunt subponderala, am lipsa de calciu si am observat de curand ca ma inteapa si inima si am dureri de cap aproape zilnic. oare sa fie asta cauza? Va rog sa ma ajutati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Cauza acestor simptome este insasi lipsa de calciu. Daca mergi pe panta asta, curand vei avea stari de somnolenta si lesinuri spontane. Trebuie sa bagi calciu in tine, sa iei multivitamine pentru pofta de mancare (Recomand Eurovita, au gust bun) si sa mergi la un medic, care iti va prescrie ceea ce e mai bun pentru tine, dupa evaluarea starii tale generale si interpretarea analizelor.
Nu e grav, dar se poate agrava foarte usor. Ia masuri.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du'te repede la un medic manca mai mult si bea mult lapte. Si nu uitabig grinU'TE LA MEDIC URGEEENT!

| Dumniezău a răspuns:

Perfect,reteta ideala pentru a muri intr-o saptamana.

| Dumniezău a răspuns:

Puteam si mai bine dar ma grabeam.

| Dumniezău a răspuns:

Nu e loc unde sa-ti bati joc de altii? Intra de curiozitate la categoria religie sa vezi ca nu numai eu imi bat joc.

| Dumniezău a răspuns:

Eu nu am spus sa faci la fel ca mine.Nu-mi pasa ce faci sau ce ai facut.Si cred ca nici tie nu-ti pasa.Sau iti pasa?

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Sincer nu am idee dar te sfatuiesc sa mergi la un control pentru ca (,) cu sanatatea nu poti sa te joci si nici sa te bazezi pe niste presupuneri de genu "oare sa fie x sau sa fie y?". fara suparare. pup

| theotheodora a răspuns:

Du-te la medic cat de repede poti

| karlittaa explică:

Vă mulțumesc tuturor pentru răspunsuri.