| Sweety27 a întrebat:

Am 28 de ani, o viata activa +o lipsa de calciu. Aproximativ o data pe saptamana, ma inteapa foarte tare inima, doar cand trag aer in pierpt. La expiratie durerea dispare. Durerea persista la 4-5 inspirari si apoi daca imi tin respiratia 10-15 secunde, imi trece durerea de tot. Aceste dureri sunt cauzate de lipsa de calciu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Reellex1 a răspuns:

Salut.Eu tot am avut asa dureri.Am fost la doctor si mea dat sa beau un fel de pastile, ceva care continea CALCIU si diverse vitamine.El a spus ca durerile sunt din cauza cresterii(aveam 15 ani) si din cauza lipsei de calciu.

| Sweety27 explică (pentru Reellex1):

M-ai mai linistit. Eu am o fobie vis-a-vis de doctori. Cred ca as prefera sa mor de boli banale decat sa merg la medic si sa ma bombardeze cu analize, tratamente si teste pe mine.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da,de cele mai multe ori din cauza lipsei de calciu, magneziu.
Ar trebui sa mergi la medicul de familie pentru un set complet de analize.
Probabil iti va da calciu cu D3 sa iei, mie asa mi-a fost prescris cand am avut probleme.
Te pup!