| Maria2008op a întrebat:

Buna,Tin deficit caloric de vreo 4 zile, am dat jos in prima zi cateva grame iar acum am ramas la aceeasi greutate, nu am mai dat nimic jos! De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Greseala multora consta in faptul ca pun foarte mare focus pe cantar, nu vei avea aceeasi greutate in fiecare zi deoarece aportul de apa din organism nu este constant in fiecare zi, si in cazul in care te cantaresti dimineata pe stomacul gol se aplica acelasi lucru, poate azi ai avut scaun dimineata, poate maine nu poti avea si acele grame se pun la cantar, intelegi? Ramai in deficit de 200-300 calorii, nu trebuie deficit exagerat de mare pentru a nu pune stres pe psihic, adauga exercitii cardio langa, alergarea face minuni si nu te mai cantarii zilnic la gramaj, odata pe saptaman e de ajuns, pana la rezultate vizibile cu ochiul, ori iti masori talia dar la fel, odata pe saptamana.

| Violleta2022 a răspuns:

Fa sport, sau consuma maxim 1000 calorii pe zi, ca deficitul caloric pe care l-ai avut pana acum nu a fost calculat corect.

| Maria2008op explică (pentru Violleta2022):

Am consumat 1120 cam asa

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai doar nu crezi ca se observa in 3 zile

| Maria2008op explică (pentru suntserios):

Stiu asta, dar ma refer ca de 2 zile
N am mai dat nici macar 10g

| Dragobeta a răspuns:

In 4 zile cat voiai sa slabesti?
Daca ne spuneai de 4 luni, alta era situatia.