| Papusika27 a întrebat:

A incercat cineva dieta cu castraveti? Cat a slabit? Vreau sa incerc aceasta dieta, numai ca putin dusa la extrem, gen doar castraveti timp de 2 sau 3 zile ( cat rezist ). Pentru ca in aceasta dieta se prescriu alimente care nu imi plac si am mai incercat o data pentru o zi sa beau 2 litri de apa si sa mananc numai castraveti si n-a fost atat de greu...
P.S. ador castravettiiiiii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ROZzMania a răspuns:

E gresit ceea ce faci, castravetii contin peste 90%apa, au nutrienti insa nu au proteine.Te vei simti obosita deoarece organismul va trece in modul economic laughing, asa face cand nu are hrana, va consuma putin si va arde grasime dar si muschi! Dupa cele 3 zile,daca vei slabi ceva, va fi pus la loc imediat tesutul adipos. Dieta aceasta nu e buna, e malnutritie, infometare.....Iti propun o dieta: carne de pui si de vita poti manca pana la 12, in cantitati mici, pentru a mentine metabolismul rapid.mananci salate cat mai des, alege legume sanatoase, fara cartofi, fasole.stai departe de zahar si de sare, bea lichide si fa minimum 30 min de alergat. Dupa ora 6 poti manca doar legume.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ROZzMania):

Deci cu castravetii are ocazia sa cada jos la un moment dat.Am scris aici pentru ca voiam sa dau acelasi raspuns.