| girlsweetgirl a întrebat:

Buna TPU a-ti putea sa imi dati niste ex de slabit (la fund mai mult as vrea si la coapse) va rogg mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| melissaandra a răspuns:

Buna... pentru. ca vrei sa slabesi trebuie sa bei in fiecare dimineata un pahar foarte mare de apa si seara la fel. sa mananci foarte multe frute si legume fara prajeli sau altele cumparate. Exerciţiul 1

Stai cu picioarele depărtate, vârfurile degetelor orientate către exterior şi braţele întinse în lateral, palmele în jos.

Îndoaie genunchii, până ce pulpele sunt paralele cu solul, în timp ce cobori braţele.
Rămâi pentru trei secunde în acestă poziţie, apoi îndreaptă picioarele şi ridică-te pe vârfuri.

Ridică braţele deasupra capului până ce se intersectează.
Repetă în două seturi a câte 16 exerciţii fiecare.
Exerciţiul 2

Stai cu palmele şi picioarele pe podea, posteriorul ridicat.

Îndoaie genunchii astfel încât să atingă podeaua.

Revino la poziţia de start pentru un exerciţiu complet.
Realizează două seturi a câte 10 reprize. Dacă vrei să arăţi perfect, dar nu eşti adepta activităţilor fizice Exerciţiul 3

Fă o fandare cu piciorul drept în lateral, păstrând piciorul stâng perfect drept.

Pune palmele una peste cealaltă, coatele îndoite la 90 de grade, deasupra capului.

Întinde-ţi întreg trunchiul către dreapta.
Apleacă-te mai mult către dreapta, îndreptând braţele în acelaşi timp.

Aşteaptă două secunde, apoi revino la poziţia de start.
Repetă exerciţiul de 10 ori pentru fiecare parte.
intense, exerciţiile Pilates sunt exact ce ai nevoie.

Sunt lente, dar intense pentru musculatura ta, ceea ce înseamnă că vei avea rezultatele dorite în cel mai scurt timp.

De asemenea, sunt şi foarte relaxante, mai ales dacă le asociezi cu muzica ta preferată.

1 răspuns:
| blueSky_3324 a răspuns:

Nu manca dupa ora 18.00 si painea elimin-o complet din meniul tau. Ingrasa cel mai mult. puup