| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si am putina celulita pe fund si pe coapse. Ce pot sa fac? daca merg la inot rezolv ceva?
Ce as putea manca la mic dejun, pranz si cina?
Va rog, dati-mi sfaturi bune si ajutati-ma :O3 ca peste 2 luni plec la mare si vreau sa arat bine.

Răspuns Câştigător
| EuZuza a răspuns:

Buna! Am trecut si eu prin ce treci tu, si cred ca pot sa te ajut!winking Eu, ca sa dau celulita si cateva kg jos am tinut un fel de regim, dar nu foarte strict. Dimineata mancam lapte cu cereale sau mult mai bine ceva consistent, apoi stateam vreo ora si ceva si mergeam cu o prietena sa alergam.La pranz mancam ceva gatit, iar pe la 4 dupamiaza luam o gustare(un fruct, cv de rontait), aa si seara sa nu mananci mai tarziu de 7 daca vrei sa slabestiwinking.

P.S. Daca vrei sa dai celulita mai repede jos fa mult sport. Sper ca te-am ajutat!:*

7 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Poti sa mergi sa alergi prin parc sa mergi cu rolele si inotul este foarte bun.
de mancat in mod normal trebuie putin si des (3 mese si 2 gustari)
si nu dulciuri fast food mezeluri grasimi prajeli cipsuri sucuri.
si paine maxim 3 felii pe zi. in rest orice.
dimineata lapte, iaurt ceva.
la gustare un fruct, iaurt. ceva usor oricum
a2a masa: poate sa fie ceva gatit sau o salata.
apoi iar gustare.
apoi cina sa fie pana in 19:00 si papi ori salata ori iaurt cu paine ceva depinde ce ai de ce ai tu pofta.
asta l-am tinut eu anul trecut si a dat rezultate insa am tinut doar o luna.
acum sincera sa fiu la 57 de kg nu cred ca esti grasa si eu la 13 ani nu-mi puneam astfel de probleme big grin dar in fine. succes:*

| VadTot a răspuns:

Scuza ma dar toata iarna ce ai facut? acum in doua luni vrei sa dai celulita jos care ai strans o intr o iarna intreaga?!laughing)Hai ca esti tare de tot na ai doar 13 ani te inteleg., Poti sa mananci tu si varza murata si apa plata. daca nu faci miscare tot degeaba!laughing)

| ANONIIIIMAA222 a răspuns (pentru VadTot):

Bine ca iti bati joc... aceasta este o pagina prin care incerci sa ajuti un om... nu ai ce face si comentezi ca proasta/prostul.

Răspuns utilizator avertizat
| IzabellaVanessa a răspuns:

Ai 13 ani! du'te fetito la barbie si la desene animate..stii si tu ce e aia celulita...la 18-19 ani ce o sa faci?

| ANONIIIIMAA222 a răspuns (pentru IzabellaVanessa):

Eu zic ca tu ar trebui sa te duci sa te uiti la desene. tu stii ca pot fi si oameni grasi la 13 ani? eu nu numai ca am celulita dar sunt si grasa. am 57 kg. mersi ca mi-ai fost de mare ajutor cu raspunsul tau...rolling eyes

| IzabellaVanessa a răspuns (pentru ANONIIIIMAA222):

Cu mare placere...m-am straduitwinking