| andreeagypsy a întrebat:

As vrea sa merg undeva in vacanta de vara dar cum as reusii...Va rog fundita daca imi dati 4 idei unde as putea merge va rogg...happy

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Urmeaza-mi sfatul si fa asa cum fac si eu:
- Imi aleg grupul de prieteni cu care sa plecam impreuna
- Imi pregatesc echipamentul (cort, rucsac, haine si incaltaminte adecvate, cutit si secure, mica trusa de prim ajutor, etc)
- mergem la gara, la o ora INTAMPLATOARE
- luam bilet pentru 250 km distanta la primul tren "personal"
- in timpul drumului ne uitam la peisaj si... coboram unde ne place cel mai mult
- ne instalam corturile unde ne place mai mult (sa nu fie pe proprietatea cuiva, fara acordul lui, sa fie apa si lemne in apropiere, etc)
- stam si chefuim pana ce ne place
- mancam si bem ce am adus cu noi si ce mai gasim
- ne intoarcem cand ne place
Avantaje: cost minim, facem ce- si cum vrem (si putem), ne simtim f bine
Dezavantaje: nu suntem serviti de chelneri, trebuie sa ne facem totul singuri, trebuie sa caram bagajele dus-intors.
ATENTIE! In Romanica noastra INCA este permis sa te instalezi cu cortul aproape oriunde. In alte tari insa, ai voie cu corturi doar in locuri special desemnate, in caz contrar poti fi amendat!
Distractie placuta si...amintiri frumoase!

| razvascump a răspuns:

Daca vrei Romania iti recomand :
- Transfagarasan (Este cel mai inalt loc pe care poti sa il urci cu masina si daca ajungi aici te sfatuiesc sa treci pe la Balea Lac si Balea Cascada sunt foarte frumoasa

- Sighisoara (Daca vrei ceva rustic carea sa te dea pe spate cu frumusetea ei alege orasul sighisoara)
- Mamaia (Cea mai frumoasa statiune din impreujuru marii negre)
- Cheile Bicazului (unu din cele mai frumoase peisaje din Romania happy:X este plin de stanci

| alexandruta a răspuns:

La mare, la munte, in spania sau acasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai e putin timp de vacanta asa ca iti recomand :
un gratar cu prietenii
o mini-excursie la Pralea
o vizita la AquaPark Brasov

| anonimgirl_4046 a răspuns:

Eu ti-as recomanda in Turcia e o tara absolut superba

| ConsTiintA a răspuns:

1. Transfagarasan
2. Mamaia.
3. Targu-Mures
4.Sibiu.