| Floarepestrita123 a întrebat:

Bună TPU!
Acum 5 luni am avut un chist ovarian,am incercat sa facem un bebe si nu am reusit din pricina chistului, luna asta am scapat de chist, se poate sa fi ramas insarcinata daca chistul nu mai exista? Asa de repede se poate? A mai trecut cineva prin aceasta situatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Salut!

Faci test si afli. E mai simplu

| Violleta2022 a răspuns:

Ti-a dat medicul voie sa ai sex, imediat cum te-ai operat?
Stiu ca se interzice sexul in prima luna, ca organismul sa se refaca si dupa aceea ti se permite sexul.

| lpavel a răspuns:

Pai nu e mai simplu si mai sigur sa faci un test de sarcina? Te duci la o farmacie/dispensar sau ce mai e pe acolo unde stai si cumperi un test de sarcina si vei stii sigur cum stai! Aici vei primi doar pareri... cum ar fi si parerea mea: Binenteles ca se poate!

| Floarepestrita123 explică (pentru lpavel):

Am facut este negativ, din cate stiu apare pozitiv daca ar fi dupa 3 sapt cam asa, eu an intrebat pentru femeile care au m ai trecut prin asta si daca poti ramane rapid insarcinata dupa un chist ovarian