| Neah a întrebat:

acum doi ani a inceput sa ma doara incheieturile de la maini si mi-a trecut abia acum cateva luni. Acum au inceput sa ma doara gleznele foarte tare si nu stiu ce sa fac.
Care are putea fi problema? :\

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Probabil ai inceput de reumatism.
Mergi la medic pentru tratament.
Multa sanatate!
Te pup!

| karsivan a răspuns:

Mergi la doctor, ceva analize de reumatism, (ASLO) de guta (Ac. uric ) un HLG(hemoleucograma) nu poti fi diagnosticata asa doar pe vorbe.

| FărăFiltru a răspuns:

Eşti însărcinată.

| DanyArtist a răspuns:

Trebuie sa consumi mai mult calciu, la inceput daca poti sa iei supliment de calciu ar fi bine,
faci sport, pentru intariea sistemului locomotor ar trebui sa te plimbi aproximativ 2km pe zi, sa te plimbi adica in afara de rutina pe care o ai cu mersul la Cursuri/servici sau cumparaturi si alte treburi datorita carora ar trebui sa te deplasezi

| valibb a răspuns:

Poti sa incerci cu un supliment pe baza de glucozamina si condroitin ( gasesti in farmacie ) tratamentul trebuie sa-l faci 3 luni de zile Cata apa bei / zi? e bine sa bei cel putin 2 l de apa / zi

| Miic_Piitic_1995 a răspuns:

Păi posibil să ai lipsă de calciu.
Du-te la un medic bun.Și asta o să-ți zică și el, încercă să nu mănânci mâncare nesănătoasă și fără scuri cu acid!

Dacă e lipsă de calciu ..Ar trebuie să respiri mai greu și să ai dureri, de glezne, încheieturi.Dar totuși du-te la un doctor! :*

Sănătate multăă!