| Chez0nz a întrebat:

acum o luna am avut o fractura de calcaneu, am stat 6 sapt in ghips. Am inceput sa merg, acum stau in picioare, merg dar la tendonul lu Ahile deasupra calcaiului mi s-a umflat si cand merg si ridic calcaiul si ma las pe partea din fata a piciorului (de la mijloc spre degete) incepe sa ma doara acolo la tendon... Se poate sa fi facut o intindere ceva de la exercitii? Si ce sa fac sa imi dispară umflatura si durerea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Alexandru_Ionut_2001 a răspuns:

Nu stiu sa iti zic mai exact cel mai bine ar fi sa vizitezi un medic, el se pricepe mai bine.