| CounterColy a întrebat:

De ce ma doare calcaiul cand merg cand merg si trebuie sa ridic pe varf incepe sa ma doara calcaiul... ce imi recomandati ca sa im treaca va rog dau Funda ~!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să te vadă un medic ortoped.
Pa, pa.

| alessia5158 a răspuns:

Te duci la un medic ortoped!

| nodeerskulls a răspuns:

Pe TPU ma indoiesc ca exista medici care chiar ar putea sa-ti dea un sfat. Eu iti sugerez sa te duci la doctor; ar putea ca durerea sa fie simptom al altceva care ar degenera daca nu e identificat din timp.

| Felys a răspuns:

Ani de zile m-am luptat cu aceasts problema,la mine cel putin nu a fost efectiv de la calcai desi medicii ortopezi asa spuneau,era de la coloana,cand la coloana apare o hernie apasa pe nervul sciatic si durerea poate razbate in calcaie,dupa operatia de hernie mi-au trecut subit si durerea de calcaie,acum depinde la tine,poate ai calcat in ceva dur si e o simpla lovitura, sau cine stie, cauze pot fi multe, va trebui sa faci investigatii amanuntite in cazul in care nu iti trece, eventual ia si tu antiinflamatoare si daca tot nu trece e un semn de alarma

| CounterColy explică (pentru Felys):

Eu joc fotball... si alerg s-ar putea sa fie si de la fotbal?

| Felys a răspuns (pentru CounterColy):

Cand deja exista o problema, statul mult in picioare, alergatul in cazul tau amplifica problema deja existenta, sunt multe cauzele acestor dureri si din pacate destul de complicat de remediat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Problema aceasta o are si mama mea, a fost diagnostificata cu PINTEN CALCANEAN sau CIOC REUMATIC LA CALCAI.Este reumatism la picior, asa ca nu prea ai ce face in acest caz!
Sa se evite apa rece, daca cumva se baga in apa rece cu picioarele, ex. apa rece de munte, risca sa rascoleasca reumatismul si mai tare+va suferi dureri insuportabile!
Multa sanatate!
Te pup!