| Jessica1225 a întrebat:

Ajutați-mă. Am mâncărimi îngrozitoare in zona intimă nu mai pot și îmi curge un lichid așa branzos arată ca o crema de brânza scuzati-mi expresia dar nu știu cum sa va explic. Și sincer nu mai pot. Cineva care știe la ce ma refer poate sa ma
Ajute cu o explicație

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Lostlyric a răspuns:

Da. Probabil ai facut candida. Candida e cea mai des intalnita problema la femei. Nu te speria. Trebuie insa un consult ginecologic. Fa-ti o programare. Pana atunci, incearca sa te speli cu un sapun lichid cu PH neutru, local (ex. Genera - il gasesti in farmacii), sa porti doar lenjerie intima din bumbac 100%. Evita materialul elastic! Spalaturi de 2-3 ori pe zi cu ceai de cirese si roag-o pe farmacista sa-ti dea niste ovule. Asta in cazul in care esti speriata si vrei sa eviti doctorul. Insa tot e recomandabil un consult ginecologic. Sanatate multa!

| Victoria18 a răspuns:

Infectie vaginala sau urinara...

| alinadianaaa a răspuns:

Te confrunti cu o infectie genitala, trebuie sa te prezinti la un medic ginecolog pentru ati face un control amanunti si sa iti dea un tratament corespunzator.