| anonim_4396 a întrebat:

Am 1.64 in inaltime, 56 kg si as vrea sa ajung pe la 47 in aceasta vara. Ceva sfaturi? Ma gandeam ca cele 2 mese ( micul dejun si pranzul) sa nu fie asa "bogate" in calorii, iar seara sa nu mai mananc. Credeti ca ma va ajuta acest lucru? Dieta nu vreau sa tin pentru ca sunt prea mica, dar ma gandeam sa fac o ora de zi sport.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| emy a răspuns:

In mod normal, la o femeie, numarul de kg. trebuie sa fie cu 10 mai mic decat numarul de centimetri ai inaltimii. Deci tu, la 1, 64 cm, trebuie sa ai 54 de kg., nicidecum 47. Ai fi mai slaba decat ar trebui, si asta nu-ti va prinde bine deloc.Numai bine!happykiss

| DeeaMarry a răspuns:

Vai de minestraight face
47 de kg? Vrei sa cazi jos pe strada?
Nu stiu de ce iti faci atatea griji... Ma indoiesc ca arati foarte plinuta. Daca tii neaparat sa slabesti, slabeste 1-2-3 kg, nicidecum 9 straight face

| FloRRe a răspuns:

Buna! :*
Nu fa prostia sa slabesti asa de mult! O sa iti para rau dupa aia, iti zic eu.
Maxim pana in 4 kg ai nevoie. Oricum, esti bine pentru inaltimea ta!
Bafta :*.