| ALIN15MW a întrebat:

am 10 ani si sunt pasionat de calculatoare laptopuri si telefoane! este bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
22 răspunsuri:
| Robert a răspuns:

Da e foarte bine.

| lovem3 a răspuns:

De ce sa nu fie bine? este perfect normal:*

| foxi a răspuns:

Este bine sa ai una sau mai multe pasiuni!

| Amy a răspuns:

Da...de ce nu? dar sa nu devii PREA pasionat.

| IoanaTempah a răspuns:

Da si nu laughing Da- pentru ca te informezi si nu esti inchuiat ca altii laughing

si nu - pentru ca, cu ajutorul " calculatorului " iti strici ochii daca il folosesti excesiv happy

| ȘtefiȘtef a răspuns:

Da...Daca nu faci abuz. Daca esti pasionat de tehnica lor sau chestii in legatura cu cele 3 este bine, dar daca esti pasionat sa stai numai cu ochii in ele nu prea.

| Kanghu a răspuns:

Intrebare pusa la misto?

Adica cum este bine? Gusturile nu se discuta. Iti place ce-ti place.

Sau ce te temi ca ai vreo boala si nu poti dormi seara fara lumina aprinsa?

| Alice1122 a răspuns:

Nu e bine e foarte bine ca esti pasionat de ceva

| κλάους a răspuns:

Dece nu? Adica na... daca iti gasesti o meserie de pe acum nu are nimica. Dar gandeste-te. Tu CRESTI. O sa iti placa si alte lucruri, deci, nu sta tot timpul la calculator/laptop sau pe telefon. FA si alte lucruri, vezi ce iti place, ce nu iti place, si dupa un timp dupa ce ai gasit lucruri care iti plac poti sa te decizi pe care o sa mergi.

| RaR a răspuns:

Foarte bine eu eram pasionat de foarte mic

| Jenny23 a răspuns:

Este binisor dar incearca sa nu devii dependent. Nu depasi 4 ore la calculator pe zi. Daca chiar iti place du-te si fa un curs de informatica.

| Sperman a răspuns:

Este bine, atata timp cat totul are o limita.
Daca pc-urile si telefoanele nu iti afecteaza viata, scoala si nu esti dependent atunci e bine.
Ai grija sa nu devii dependent fiindca poate sa-ti afecteze viitorul. Oricum eu cred ca cel mai bine e sa iesi pe afara si sa te joci cu copii de varsta ta.
Nu spune nimeni ca nu este bine sa stai la pc, dar e bine sa ai o anume limita!
Daca esti pasionat si ai de la cine sa inveti ai putea ca pe viitor sa ai o meserie in domeniu, se castiga chiar bine!
Succes!

| TheLastDancer15 a răspuns:

Bineinteles!
Fiecare are cate o pasiune. in fine, mai interesanta, mai ciudata.
dar asta e. fiecare cu ale lui
poate vei ajunge programator de calculatoare
bafta!
:X:*:X:*

| baiatuucupizzza a răspuns:

Foarte bine dar ai grija cu categoriile

| minnieee a răspuns:

De ce nu? Poate in viitor daca vei avea aceeasi pasiune vei putea studia si apoi lucra in domeniu.

| SmileeBaby a răspuns:

Este sa ai o pasiune sau chiar mai multe ...atata timp sa nu devina o obsesie

| lyaa a răspuns:

Da.ce problema ar' putea fii big grin?!

| acestaesteunnume a răspuns:

Da.insa nu trebuie sa faci exces! Ma bucur ca esti pasionat de calculatoare si telefoane ca minehappy

| andreea_7819 a răspuns:

Da bravo! O sa fii un bun informatician si esti si tanar asta inseamna ca stii bine engleza nu?
Funda=?

| MarinasChristy a răspuns:

Depinde in ce mod esti pasionat, daca devii ca multi de varsta ta obsedat de jocurile virtuale nu e bine, in caz ca iti place sa le repari si te pricepi ai tot respectul din partea mea!

| bianca_2229 a răspuns:

Nu nu este bine pentru ca esti prea mica iesi afara joacate distreazate ai timp si de calculator pe la 14-15-16 ani ai destul timp insa esti prea mica pentru lumea asta a calculatoarelor care e invata numai prosti daca nu esti tare o sa cazi in anturaje ''injuratul, comportament urat, nerespectarea reguilor'' sfatul meu ''esti copil distreazate bucurate de copilarie cat mai e

| Yukian a răspuns:

Da este bine deoarece informatica este o meserie de viitor