| Stella17 a întrebat:

Buna TPU am 12 ani si 1, 48 toti colegii mei au peste 1, 50 si vreau si eu sa cresc ce trebuie sa fac in afara de basket? Ofer Funda. PS fara chestii de genu la varsta ta eee buna inaltimea care ooo ai sau asteapta cu timpul vei creste eu vreau sa am peste 1, 50. Scuzati categoria dar asta eee cea mai utilizata si am nevoie de raspuns >rapid

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gabriel_Catalin_1998 a răspuns:

Hmm. Pai, la varsta ta e destul de normala inaltimea ta. La varsta ta e normal sa imi spui sa nu-ti zic asta. Sunt unele persoane care se dezvolta mai greu gen: Pana la 14 ani esti scunda si dupa cresti repede. Eu am 14 ani si am 1.80, iti dai seama ca nu o sa mai cresc + ca fac sala de forta care-mi opreste cresterea [ presiune pe coloana ]. Am un coleg care e la fel de scund si face inot. Mi-a zis ca inotul te ajuta la inaltime. Sper ca ti-am fost de folos. Funda?

4 răspunsuri:
| MrAlex a răspuns:

Te sfatuiesc sa faci rugby sau lupte libere...la mine chiar a mers..sall

| eatpraylove a răspuns:

Orice sport e bun, eu fac tenis de la 6 ani si acum am 14 ani si 1.73

| Didiiiii a răspuns:

Innotul este foarte bun in cazul acestahappy

| AlinaMilos a răspuns:

Whaaat? Ai sub 1, 50 sau 1, 50? Eu am 12 ani si am 1, 64 si parintii mei sunt mici de statura...oricum...cu timpul te vei inalta! Nu am zis "cu timpul vei creste" laughing