| Jfai643uktwo74slkj a întrebat:

Am 12 ani si astăzi am mers la un medic ORL foarte bun! Si acolo mi-a spus că am polipii.Doctorul mi-a dat un tratament pe care l-am cumpărat si il urmez! Accest tratament durează o săptămână dar doctorul mi-a spus (de fapt a luat-o pe mama de o parte dar am auzit) Ca cu acest tratament nu prea am sanse si ca trebui să fiu operată! Ma voi duce în bucurești deoarece in medicii din orașul meu mama nu are încredere! Am auzit ca cineva a facut operatia si nu I-a adormit! O sa ma adoarmă sau Nu? Cât de rau o sa doară? VA ROG AS FREA DETALII! IMI ESTE TEAMA!

DAU FUNDA CELUI CU CEL MAI BUN RĂSPUNS! CÂT DE RĂPIT! VA ROGGG

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de clinica unde mergi!
Pe mine m-au operat cu anestezie locala si in general se opereaza cu anestezie locala, ca nu-i cine stie ce operatie grea si nici nu dureaza decat 5-10 minute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca o sa te adoarma (sper),dar ca sa fi sigura, ar trebui sa le spui doctorilor ca ai prefera sa fii adormita, asta daca operatia nu te necesita sa fii treaza si va trebui sa te injecteze sa nu simti nimic in zona operatiei timp de cateva ore, in orice caz, nu te va durea pe timpul operaiei.

Si se scrie rapid.

Sursa: Am fost si eu operat odata.

| cevdet a răspuns:

Asa este, singura solutie reala este extirparea lor (operatia). Se poate face anestezie locala, mai indicata decat sa te adoarma. Esta una din operatiile usoare. Fara complicatii, pleci acasa in aceeasi zi.