| alexfotbalpoli a întrebat:

am 13-14 ani si am de 2 ani cosuri...
Ma spal in fiecare seara cu sapun Protex pe fata si tot imi apar...
Intrebarea mea : Imi puteti da niste sfaturi ca sa nu imi mai apara asa multe cosuri?
Daca am cosuri de ceva ani, pe la ce varsta o sa-mi treaca de tot?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| NAMOLOS a răspuns:

Este normal la varsta ta

| bombarara a răspuns:

Foloseste gel de curatare de la ivatherm sau avene in loc de sapun.un gel costa 50 ron si ajunge 3 ani.o sticla.

| Rain1 a răspuns:

Nu exista o varsta la care dispar. Dar hai sa-ti zic un remediu 100% natural. Dimineata ia putin dint-o bucata de drojdie(stii tu pachetele alea mici) si fa-o ca o minje. Sau nu neaparat. Nu conteaza forma. In fine, si inghite-o. Drojdia ar trebui sa faca cosurile sa dispara. Iti zic sigur. Am testat deja. laughing Dar nu lua mult. Si o bobita in fiecare zi este suficient. Nu stiu in cat timp trece, dar nu ar trebui sa dureze prea mult. Eu iti garantez ca la mine a mers. Si nici nu trebuie sa faci prea multe. happy Sa-mi zici daca a mers.

| qwertyu76 a răspuns:

Nu te mai spala pe fata cu protex! Cunosc pe cineva care a mers la dermatolog pentru ca avea multe cosuri si a intrebat-o cu ce se spala pe fata si a zis cu protex,, dermatologul i,-a spus sa nu se mai spele cu protex pentru ca nu este bun pentru fata si mie imi place cum miroase dar ma spal doar pe corp cu el pe fata ma spal numai cu dove si nu am cosuri

| Ionut_Dragan_1992 a răspuns:

Pai e ceva normal pentru varsta ta..corpul tau e in continua dezvoltare acum. si eu am avut si am folosit diverse produse de farmacie si nimic... dar cu timpul dispar fara sa faci nimic, crede-ma

| Avacaritei_Seby_1984 a răspuns:

Esti la varsta pubertatii ca si mine, dar eu iti recomand sapun anti cosuri.

| Animeworld a răspuns:

Buna! Am 13 ani si am avut si eu acum cateva sapt. mai multe cosuri.M-am dus la plafara pentru a gasi ceva natural, iar doamna de acolo mi-a recomandat tinctura de propolis.Este foarte buna si cosurile dispar daca lasi solutia pe timp de noapte pe fata.Sigur va functiona.P.S: fa pauza la 2 sapt. Pielea se irita deoarece contine alcool. Dimineata dupa ce te speli pe fata da-ti cu crema! Sper sa te ajute! Funda?