| Ancasiatat12 a întrebat:

Am 13 ani si menstruatia mi-a venit la 11 ani. Dupa o pauza de cateva luni mi-a revenit; problema e ca luna aceasta nu mi-a venit și normal am in fiecare luna. Menstruatia imi vine pe 16 si tin sa mentionez ca nu m avut contacte sexuale

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| D3I3 a răspuns:

O să mai ai dereglări timp de câteva luni/poate chiar un an! Nu-ți fă griji.
Totuși pentru liniștirea ta, vizitează un ginecolog.

| Ancasiatat12 explică (pentru D3I3):

Multumesc de informare! Am vorbit cu mama despre aceasta chestie dar ea imi spunea sa nu ma sperii spunandu-mi ca o sa imi vina doar ca eu nu eram atat de convinsa

| D3I3 a răspuns (pentru Ancasiatat12):

Îți recomand să-ți cumperi o carte cu informații de acest gen. Era o carte, parcă "În lumea fetelor".

3 răspunsuri:
| valentinatvd a răspuns:

In cazul in care ai luat antibiotice, ai trecut printr o perioada foarte dificila, stresanta, dureroasa s ar putea ca ciclul sa se deregleze, tu aflandu te inca in dezvoltare