| gabyyyyy3333222444445566 a întrebat:

Buna TPU am 14 ani jumatate si
Am 1.53 sunt cea mai scunda din clasa.
Menstruatia mi.a venit la 12 ani si ceva nu am mai crescut mult de atunci.
Cat o sa mai cresc? :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Stai calma ca inca esti in crestere.
Nu putem sa iti zicem cat, dar depinde si de gena ta.
Cert este ca o sa mai cresti.
http://www.romedic.ro/dezvoltarea-fizica-a-adolescentului-0P17063
O zi buna sa ai:)

3 răspunsuri:
| TheWalker11 a răspuns:

Nu e problema, mai ai cativa ani de crescut. Poti sa ajungi pe la 1.70. Acum depinde si de inaltimea parintilor, bunicilor.

| gabyyyyy3333222444445566 explică:

Da pai parintii mei nu sunt tocmai inalti nici bunicile doar bunici

| Olyolgutsa15 a răspuns:

Nu te stresa, e ok, incearca sa te ocupi cu sportul, si vei vedea ca vei mai adauga cativa cm pe deasupra!