| JuliaMe06 a întrebat:

Am 13 ani jumatate, fata.In momentul de fata am in jur de 1, 60-65cm (nu sunt sigura).Am crescut foarte mult din vara,eram mai mica ca mama mea cu o jumatate de cap, iar acum sunt mai mare ca ea putin.Intrebarea mea este, sa mai cresc? Parintii meI nu sunt foarte inalti, la picior port 38 (de anul trecut nu a mai crescut) si inca nu mi-a venit menstruatia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil vei mai creste cam pana pe la 16 ani, cand te vei oprii din crestere.
Cat priveste masura piciorului, nu-i regula, eu sunt cea mai inalta dintre toate surorile mele si mama, dar am numarul cel mai mic la picior.