| Cristy2121 a întrebat:

Buna TPU am 14 ani si am 1.70 ce ziceti mai cresc mama are 1.68 iar tata are 1.80

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SantaAndrei a răspuns:

O sa tot cresti happy

Eu la 14 ani aveam 1.60-1.65. Acum am 20 ani si am 1.83. Poti depasi chiar inaltimea parintilor. Pana pe la 20-21 de ani o sa cresti(de la 18 ani nu o sa mai fie foarte rapid, dar o sa mai cresti).

Asa ca stai linistit, daca acum ai 1.70 o sa treci de 1.85 probabil(daca nu fumezi-fumatul opreste cresterea).

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Daca esti baiat eu cred ca o sa cresti pana la 1.78-1.85. Daca esti fata probabil ca o sa te opresti pana la 1.75, dar nu este exclus sa ajungi aproape la inaltimea lui taica-to.

| Ramo80 a răspuns:

Posibil sa cresti pana la 1.85 sau 1.90.

| c0cuta a răspuns:

Da mai cresti nu stiu exact cat cred ca pana in 1.90 si asta fiindca baietii in general cresc pana la 21 de ani. funda?