| Scorpion_1399 a întrebat:

Am sa mai cresc in inaltime? Sunt baiat, 19 ani, 1, 63, tata-1.80 mama-1.68

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Baietii cresc in inaltime pana la varsta de 22 de ani ( plus /minus 1 an, conditionat fiind de particularitatile functionarii sistemului endocrin de la individ la individ ) In ultimii 2 ani de crestere, castigul in inaltime nu este spectaculos, cartilajiile de crestere sunt inchise deja iar cresterea se face din coloana vertebrala.

| Lucinca a răspuns:

Da normal ca o sa mai cresti esti mai mik ca mine la inaltime
am 14 ani
cum sa ai 1.63
eu am 1.68:O

| HD_9182 a răspuns:

Poate, dar foarte putin. Normal baietii cresc pana la 20 de ani. un 1.65-1.66 ar putea sa mai mearga. du-te la sala si fa antrenament, sa zic un ex: tractiuni...

| AdiRey a răspuns:

Mai poti creste pana la 20 de ani, cel putin asa se zice.Fa tractiuni si apuca-te de baschet ca poate ai noroc.