| izzycm7 a întrebat:

Am 14 ani și încă am caninii de sus din lapte. As vrea sa îmi pun aparat dentar oare dentistul mi-a zis ca unul din lapte nu ar avea șanse sa crească, doar tras de aparat. Cam cât timp ar dura asta? Întreb deoarece s-ar vedea destul de urat și nu as vrea sa ma gândesc mereu dacă se vede sau nu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Anyo1988 a răspuns:

Parerea mea este ca nu s-ar vede urat, am avut un prieten care purta aparat dentar, mi se parea chiar simpatic desii nu sunt gay sau ceva... si apoi nu ar trebui sa iti pese de parerea altora atata timp cat este vorba de sanatatea ta, inpornatnt este sa fi tu sanatos, si sa te simti bine in pielea ta. Aparatun dentar iti va face toata dandura mai frumoasa si aranjata, lucruru cu care te vei putea mandrii candva. Curaj si mult succes