| KevinAle a întrebat:

Bună TPU!
Am 16 ani și de câteva luni mă confrunt cu o pierdere de păr cam mare, am avut un par foarte gros, des si lucios, iar acum arată deteliorat, e rar..incep să văd goluri (dar nu goluri de alopecie, cel putin asa cred) și subtire, tin sa precizez ca am folosit pana acum 2 sampoane pentru anti cădere (vichy dercos si parusan) si pe langa asta am folosit și forcapil..si nu am prea văzut rezultate, este posibil să se întâmple aceste lucruri si din cauza faptului ca ma stresez foarte tare? Și că ma simt mai mereu singur?
P.s sunt băiat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Uite ceva care sper ca te va ajuta https://www.notino.ro/......-15714723/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 19 ani și am cam aceeași problemă cu tine.Am avut părul lung, dar a trebuit să mă tund 0, că mi-a căzut mult.Acum mi-a mai crescut puțin, dar am părți în care nu îmi crește păr.
Mă dă maică-mea cu tinctură de brusture în cap, mă spăl cu un șampon special. Sper să se rezolve, că nu vreau să mă tund din nou 0.

| KevinAle explică (pentru anonim_4396):

Crede-mă că si eu m-am tuns 0, si nu a dat nici un rezultat, lungimea nu are treaba cu căderea parului, eu zic sa iti faci niste analize de vitamine, sa vezi daca iti lipsesc niste vitamine in corp, sau sa incerci totusi sa iei si niste vitamine.
Ce șampon folosesti? Ajută?

| SeniGo a răspuns:

Frate, e ceva normal... Nu toata lumea are parte de par in cap rolling on the floor
Dar asta nu ar trebui sa te sperie sau ceva, nici Dani Mocanu nu are par in cap. Important este caracterul tau, nu freza. Pui niste carne pe tine sa pari mai umflat si te tunzi 0. Vei arata de 1000 de ori mai interesant decat sa ai gauri in cap.

| KevinAle explică (pentru SeniGo):

Mersi de sfaturi laughing dar nu toti putem gândi la fel ca tine

| SeniGo a răspuns (pentru KevinAle):

Ai mare dreptate, de asta tu nu trebuie sa faci exact cum zic eu, tu doar trebuie sa iei in considerare ce spun eu sau altii, iar la urma sa ajungi la o concluzie proprie.