| Borderline a întrebat:

Am 16 ani si m-am uitat la chestii care nu`s de varsta mea. (Nu ma refer la porno).
As vrea sa stiu care sunt efectele negative asupra psihicului pentru: clipuri cu tot felul de operații/autopsie, executări, decapitări, împușcături, clipuri din război, accidente, sinucideri etc.
Apropo, toate sunt reale, nu sunt din filme sau ceva de genu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poti avea cosmaruri de pilda,eu de exemplu ma uit la Anatomia lui Grey, un film serial cu doctori, operatii, dar nu ma afecteaza, depinde de fiecare in parte.
Te pup!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu ai pregătirea necesară ca să le și poți înțelege.
Pe scurt, urmărește ce este de vârsta ta!
Pa, pa.