| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate spune cineva care sunt efectele negative ale muzicii asupra fizicului și psihicului uman?

Răspuns Câştigător
| OttoVonAegyssus a răspuns:

- dacă asculți muzică în timp ce lucrezi te poate distrage, te poate face să uiți anumite lucruri;
- anumite melodii te fac să visezi lucruri neplăcute;
- muzica romantică te poate face să îți amintești de lipsa celor dragi;
- muzica din anii 90 te poate îmbolnăvii (depresie, anxietate), duce la distanțiere socială, gânduri și comportamente obsesive.
- expunerea constantă poate duce la probleme de auz. Unii oameni au obiceiul de a asculta la volum ridicat, orice sunet peste 85 de decibeli te rănește în timp.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

A muzicii de calitate proastă.