| Vladuthz a întrebat:

Care sunt cele mai sanatoase bauturi alcoolice? Adica am inteles de la anumite persoane ca majoritatea bauturilor alcoolice au tot felul de prostii bagate in ele, iar efectele lor negative se vor cunoaste cand voi fi la o varsta matura. As dori sa stiu care sunt acele bauturi mai,, sanatoase", care nu contin asa de multe prostii (cand zic bauturi ma refer la toate: bere, tarie, vin, etc).

5 răspunsuri:
| Sh0ck a răspuns:

Daca tu chiar vrei sa afli care sunt acele bauturi "sanatoase" nu cred ca vei primi un raspuns.
Cred ca intrebarea e mai bine pusa atunci cand zici : care bauturi sunt mai putin daunatoare organismului nostru, pentru ca fara sa exagerez toate bauturile sunt daunatoare, dar ma repet, ar trebui sa consulti un specialist care sa-ti spuna ce substante sunt mai putin daunatoare pentru noi si ar trebui sa te uiti pe eticheta bauturilor si sa te folosesti de sfatul unui specialist, lucru care multa lume in tarile civilizate dar mai avute din punct de vedere finaciar o face dar din pacate multa lume din Romania nu recurge la astfel de principiu, daca se poate numi un principiu.

| Sh0ck a răspuns:

Incearca pe parcurs sa eviti produsele ieftine si sa alegi calitate si nu cantitatea.

| ThePark a răspuns:

Vinul este cel mai sanatos deoarece el provine de la struguri e ca o evoluare a vinului si desigur nici berea fara alcool nu este extraordinare de reahappy e sanatoasa

| Vladuthz explică (pentru ThePark):

Pe mine ma intereseza cele alcoolice laughing, ca de fiecare data cand ma duc la o petrecere sa nu-mi bombardez ficatul cu tot felul de porcarii, le vreau pe cele mai sanatoase laughing

| fearfactory a răspuns:

Vinul de casa e cel mai sanatos si mai bun