| Ddenis a întrebat:

Am 16 ani si odata la aprox 2 luni incep sa vad ca printr-un tub ( doar tinta, nu normal ) si sa ametesc si nu imi trece pana nu dorm macar 1 ora. Dupa ce ma trezesc, ma dor ochii dar numai cateodata. De la ce poate fi si ce sa fac sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

De urgenta la medicul oftalmolog.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii de la oboseala sau de la privit prea mult la un ecran de computer sau telefon. Sunt cunoscute aceste simptome cand stai multe ore in fata computerului, pe telefon, tableta sau la televizor, obosesc ochii foarte tare si apar probleme vizuale.

| untu a răspuns:

Mergeti la medicul de familie, apoi la medicul oftalmolog sa va consulte si sa va masoare tensiunea oculara sa va vada daca nu suferiti de glaucomul!