| TheSheeker a întrebat:

Am 18 ani si de la un timp nu mai fac fata situatiei de zi cu zi. Ma pregatesc de admiteri la facultate si merg pe arhitectura. Am foarte mult de muncit pentru ca e greu si stau pana tarziu in noapte. Mai este si familia care imi aduce si mai mult stres si numai stari de nervozitate. Sunt stresata la maxim si ma tem pentru sanatatea mea, in plus devin din ce in ce mai irascibila; ma enervez din prima chiar daca este o conversatie linistita. Pe langa mai sunt si genul de om care este slab si nu se poate ingrasa, asa ca ma tem ca si slabesc din cauza stresului sau poate asta este si o obsesie. Stie cineva niste vitamine sa ma ajute putin cu aceasta situatie de stres? Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Niiiicu a răspuns:

Buna.multi inainite.si eu ma pregatesc de admitere si te inteleg si la mine este aceiasi situatie, cand te simti irascibila bea un ceai de menta si mananca purina ciocolata, incearca sa faci putina miscare care te ajuta la eliberarea stresului. incearaca atunci cand esti nervoasa sa vb cu cineva cu care esti aproiatata pentru a te linisti.o seara buna si mult succes