| Buburuza10 a întrebat:

Hei buna! Am nevoie de un sfat! Sunt in clasa a 12-a si sunt extrem de stresata. Nu am timp de nimic, abia am timp sa imi fac temele, nu mai zic de invatat.Sa invat noapte nu pot, noapte nu este momentul in care poate memora anumite informati si pe langa asata obosesc foarte tare daca nu dorm asa cum trebuie.Din cauza stresului sunt si cu nervii la pamanta, ma enervez foarte usor si in timpul unei certea jung uneori sa cedez nevos. SFATURI, VA ROG! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Arven a răspuns:

Hei! :* Te cred ca este foarte greu sa faci fata dar nu te da batuta! O sa treaca si chestiile astea. Ca sa-ti mai ramana cat de cat timp pentru tine am sa vin cu niste sugestii: fa-ti temele cat de devreme poti tu dupa ce ai ajuns acasa, internetul foloseste-l doar cand ai nevoie si chestia cu nervii. pai poti sa bei ceai ( pe mine ma linisteste), muzica de relaxare, etc.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nimeni nu-si poate face temele foarte bine numai in cateva ore. Daca doresti sa ai rezultate bune, aloca-ti majoritatea timpului studiului si in acest fel nu vei avea probleme nici cu bacul si nici cu facultatea! In acest domeniu, nu exista succes fara multa transpiratie, iar tu stii bine lucru acesta.

| Dariusuu a răspuns:

Trebuie să-ţi aranjezi programu în acel fel să-ţi fie foarte uşor.
Înainte să vi de la şcoală îţi recomand să dormi puţin şi să nu stai pe calculator înainte să înveţi pentru că o să-ţi fie foarte greu de memorat aşa obosită.