| Muci99 a întrebat:

Buna TPU am 40 ani sunt operata de 3 luni de fiere. fara sa stiu daca e o legatura cu operatia de o luna ma ustura buzele si se exfoliaza. am incercat cu strugurel miere crema de galbenele si crema catina dar fara rezultate. ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Belciu a răspuns:

Atentie la alimentatie! Pielea sufera ultima cand sunt afectate organele interne. Ar fi bun uleiul de masline(doua linguri pe zi, inainte de masa) si suc de lamaie( o jumatate de lamaie sau grepfruit), altfel colesterolul isi face de cap si din cauza lipsei bilei si a varstei. Mai luati si telina cruda si patrunjel care reduc colesterolul si mineralizeaza organismul. Pe buze puneti tot ulei de masline. Face minuni si intern si extern.

2 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Eu pentru buze folosesc cutiuta cu minuni de la oriflame, este foarte buna.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu cred ca este nici o legatura! Acest lucru poate sa fie o carenta de vitamina B si fier, sau din cauza frigului, gerului; iarna acest lucru se intampla la multa lume!
http://www.stilfeminin.ro/......zelor.html